Барселона удари Юве в Торино

Барселона удари Юве в Торино Снимка: Getty Images

Барселона удари Ювентус с 2:0 в Торино в дербито на вечерта в Шампионската лига.

Няколко дни след загубата в Ел Класико, Барса остави отлични впечатления с играта си срещу италианския шампион в интересен мач с доста голови положения.

Усман Дембеле откри за гостите в 14-ата минута след самостоятелен пробив и щастлив рикошет.

Впоследствие каталунците пропуснаха редица изгодни ситуации да удвоят преднината си.

Ювентус, който беше без звездата си Кристиано Роналдо, залагаше предимно на Алваро Мората в атака, но три гола на испанеца бяха отменени заради засади.

В 85-ата минута Мерих Демирал получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко, а скоро след това Бернардески направи дузпа срещу Ансу Фати.

Лионел Меси отбеляза за 2:0 от бялата точка и гарантира успеха на Барса.

В група G каталунците водят с 6 т., Юве е с 3, а Динамо Киев и Ференцварош имат по една.