Байерн се спаси от загуба в последната минута

Байерн се спаси от загуба в последната минута Снимка: Getty Images

С гол в последната минута Байерн Мюнхен измъкна равенство 1:1 в гостуването на РБ Залцбург от осминафиналите в Шампионската лига.

Австрийският тим играеше за пръв път в елиминациите на турнира, но броени секунди го разделиха от победа над хегемона в Бундеслигата.

Домакините бяха възнаградени за смелото си начало и за мълниеносните си атаки, когато в 21-вата минута поведоха в резултата.

Резервата Чуквубуике Адаму се разписа, след като беше влязъл на мястото на контузилия се Окафор.

Австрийците продължиха да играят добре и да затрудняват Байерн с контраатаките си, а в началото на втората част Свен Улрайх направи важно спасяване.

Баварците се окопитиха и наложиха натиск, но не реализираха положенията си до 90-ата минута, когато Кингсли Коман отблизо изравни.

Томас Мюлер асистира майсторски с глава.

В добавеното време Байерн пропусна да стигне до победата и така всичко в сблъсъка ще се решава на реванша в Мюнхен на 8 март.