Без българин сред титулярите Лудогорец се изложи срещу Звезда

Без българин сред титулярите Лудогорец се изложи срещу Звезда Снимка: Lap.bg

Лудогорец отстъпи с 0:1 на Цървена звезда в Разград в своя втори мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българският шампион започна с 11 чужденци в титулярния състав (ако не броим българския национал Сисиньо), които обаче играха слабо и не се възползваха от факта, че сърбите бяха без четирима основни футболисти.

Срещата беше изгледана на живо от президента на БФС Борислав Михайлов, който от много отдавна не беше посещавал двубой на български клубен отбор.

Лудогорец стартира активно, но скоро отстъпи инициативата и до края на полувремето напрежението беше пред вратата на Кристиан Кахлина.

"Звездашите" не стигнаха до някакво кой знае колко чисто положение, но в последните секунди на частта поискаха дузпа за игра с ръка.

След почивката Лудогорец привидно изравни играта, но в 64-тата минута получи гол след топовен шут на Канга - 1:0 за Цървена звезда.

Хегемонът в родното първенство отговори много бързо с греда на Текпетей, но десетина минути по-късно ситуацията стана още по-сложна за "орлите". Сисиньо получи втори жълт картон и беше изгонен, а домакините трябваше да доиграят с 10 души.

Въпреки това в 80-ата минута тъкмо влезлият Мавис Чибота пропусна чиста възможност след груба грешка в защитата на Звезда и сантиметри го разделиха от целта.

Това беше и последният шанс на разградчани да се пребори поне за точка.

Поражението означава, че Лудогорец остава с 1 т. от първите си два мача в групата. Такъв е активът и на Мидтиланд.

Цървена звезда води с 6 т. пред Брага с 3.