Челси намери сили за обрат и достигна четвъртфиналите в Шампионската лига

Челси намери сили за обрат и достигна четвъртфиналите в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Челси намери сили да отстрани Борусия Дортмунд след победа с 2:0 у дома в осминафиналния реванш от Шампионската лига.

За първи път през тази година Челси успя да вкара два гола в един мач и те стигнаха за обрат в общия резултат след загубата с 0:1 в първия двубой.

"Сините" имаха доза шанс и при двете попадения на Рахийм Стърлинг и на Кай Хаверц от дузпа, но в пореден мач пропуснаха изгодни ситуации и можеха да вкарат повече.

Борусия като цяло разочарова с представянето си и не си пролича отличната форма на отбора от последните седмици.

Мачът започна зле за германците, тъй като още в началото Юлиан Бранд се контузи и трябваше да бъде заменен.

После Челси започна да създава положения и пред Кай Хаверц се откри добър шанс.

На другата врата пък Марко Ройс стреля страхотно от пряк свободен удар, но Кепа блесна със спасяване.

Оттам нататък домакините атакуваха все по-опасно и първо Хаврец удари гредата, а 10 минути по-късно порази вратата с топовен изстрел - но имаше засада на Стърлинг.

В 43-тата минута Челси заслужено поведе, макар и с известна доза късмет. Рахийм Стърлиг не успя да засече с левия крак една прострелна топка, после при опита за изчистване на Ройс тя се върна в него и Стърлинг вече с десния крак не пропусна - 1:0.

В началото на второто полувреме при едно центриране на Чилуел топката се удари в ръката на Волф. Реферът изгледа повторение и отсъди дузпа - но от бялата точка Хаверц прати топката в гредата.

Дузпата обаче беше изпълнена отново, защото двама играчи от Борусия бяха нахлули преждевременно в пеналта. Хаверц изпълни по идентичен начин и този път намери мрежата за 2:0.

След като поведе в общия резултат, Челси възприе по-предпазлив подход и разчиташе на стабилната си отбрана.

Финалният натиск на гостите беше доста стихиен и не доведе до нищо.

Във втория осминафинал тази вечер Бенфика нямаше проблеми с Брюж и разби гостите с 5:1 на "Ещадио да Луж".

Така португалците продължават напред с общ резултат 7:1.