Челси не успя да отлепи и в Шампионската лига

Челси не успя да отлепи и в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Челси прехвърли слабата си форма и в Шампионската лига, където загуби с 0:1 гостуването на Борусия Дортмунд от осминафиналната фаза.

Лондончани пропуснаха редица положения и допуснаха гол след контраатака, с което значително си усложниха живота в предстоящия реванш на собствен терен.

Борусия спечели с впечатляващ гол на Карим Адейеми в 63-тата минута. Той пое топката зад центъра и с индивидуален пробив стигна чак до вратата, финтира Кепа и технично завърши за 1:0.

Преди това Жоао Феликс беше ударил греда за Челси през първата част, а гол на Тиаго Силва не беше признат.

Опитите на Челси да върне попадението за малко да дадат резултат в 78-ата минута, когато изстрел на Калиду Кулибали беше отбит от Кобел, а Емре Джан изчисти от голлинията.

В добавеното време и удар на Енцо Фернандес беше спасен от вратаря.

Така Челси няма победа вече в 9 поредни гостувания във всички турнири. Реваншът на "Стамфорд Бридж" е на 7 март.