Челси загуби реванша, но продължи към 1/2-финалите

Челси загуби реванша, но продължи към 1/2-финалите Снимка: Getty Images

Челси загуби с 0:1 от Порто четвъртфиналния реванш в Шампионската лига, но въпреки това се класира на полуфиналите в турнира.

Футболистите на Томас Тухел допуснаха гол в последните секунди, но победата с 2:0 в първия мач се оказа достатъчна за продължаване напред.

И двата двубоя с Порто се играха на "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля, но днес Челси беше символичен домакин.

Срещата вървеше равностойно и спокойно, като португалците бяха по-настъпателният тим, но положенията и пред двете врати не бяха много.

Към края Порто опита да осъществи по-сериозен натиск и откри в 94-тата минута чрез резервата Мехди Тареми със страхотен ножичен удар от въздуха, но попадението дойде твърде късно.

Така на полуфинала Челси ще срещне победителя от сблъсъка между Реал Мадрид и Ливърпул.