Неймар се скъса да пропуска, но Байерн не се възползва

Неймар се скъса да пропуска, но Байерн не се възползва Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен се класира на полуфиналите в Шампионската лига, макар че загуби с 0:1 от Байерн Мюнхен у дома.

Общият резултат от мегасблъсъка, който беше повторение на финала от предния сезон, е 3:3, но френският шампион продължава напред благодарение на успеха с 3:2 в първия двубой и повече голове на чужд терен.

Тази вечер парижани изпуснаха куп положения и си поиграха с огъня, но в крайна сметка гостите не се възползваха и остана впечатлението, че контузеният голмайстор Роберт Левандовски им липсва твърде много.

Баварците не се хвърлиха в бесни атаки в началото, но след 25-ата минута създадоха две бързи ситуации, при които първо Сане, а после Кимих не успяха да уцелят вратата.

После обаче дойдоха минутите на футболистите на ПСЖ, които с мълниеносни контри преодоляваха изнесената напред защита на Байерн.

Пред Неймар се откриха поредица от ситуации, но Нойер направи две спасявания, като при второто му помогна и гредата.

В 37-ата минута отново Неймар блесна с индивидуално изпълнение, но горната греда спаси Байерн.

Две минути по-късно бразилецът беше очи в очи с Нойер, но пак прати топката в гредата.

ПСЖ беше наказан за пропуските си и в 40-ата минута Байерн откри чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг, който направи добавка с глава след спасен удар на Алаба.

През втората част домакините успяха да успокоят играта и рядко допускаха положения пред вратата си.

Пропуските на Неймар продължиха в 53-тата минута, когато той не успя да засече на празна врата пас на Ди Мария.

По-късно гол на Мбапе не беше признат заради минимална засада, а Байерн играеше все по-рисково, за да стигне до решаващ втори гол.

В 82-рата минута Лерой Сане пропусна изгодно положение и шутира по земя встрани от вратата.

В добавеното време пък Кингсли Коман стреля неточно с глава и с това възможностите на Байерн свършиха.

На полуфинала играчите на Маурисио Почетино ще се изправят срещу Манчестър Сити или Борусия Дортмунд.