Дори с 10 души Рома не даде на Милан надежди за обрат

Дори с 10 души Рома не даде на Милан надежди за обрат Снимка: Getty Images

Рома продължава към полуфиналите на Лига Европа след нова победа над Милан - този път с 2:1 в реванша на "Олимпико".

С общ резултат 3:1 столичани продължават напред, след като спечелиха убедително италианския сблъсък на четвъртфиналната фаза.

В реванша Рома дръпна с два бързи гола, но после остана с човек по-малко и умело се защитаваше, за да не даде на "росонерите" надежди за някакъв обрат.

До червения картон срещата вървеше идеално за домакините.

В 12-тата минута Джанлука Манчини откри резултата с добавка, а 10 минути по-късно Пауло Дибала удвои с великолепен удар в далечния ъгъл.

Така Рома натрупа три гола преднина в общия резултат.

След половин час игра обаче Зеки Челик направи ненужно грубо нарушение срещу Рафаел Леао и беше изгонен.

Мачът се промени и Милан натисна сериозно, но дълго време атаките не даваха резултат.

Постепенно през втората част Рома все по-смело поглеждаше към вратата на противника и търсеше трети гол.

Едва в 85-ата минута Матео Габия с глава върна едно попадение за Милан, но вече беше твърде късно за нещо повече.