Дузпа поведе Ливърпул към обрат на старта в Лига Европа

Дузпа поведе Ливърпул към обрат на старта в Лига Европа Снимка: Getty Images

Ливърпул стартира с победа с 3:1 над ЛАСК Линц участието си в групите на Лига Европа.

Тимът на Юрген Клоп трябваше да прави обрат в гостуването на австрийците, след като получи ранен гол.

Попадения след почивката на Дарвин Нунес от дузпа, на Луис Диас и на Мохамед Салах се оказаха достатъчни на английския гранд, който беше в експериментален състав заради ротациите на мениджъра.

Домакините поведоха в 14-тата минута, когато разиграха заучено при един корнер и Флориан Флекер отправи страхотен удар отдалеч по диагонала за 1:0.

До края на полувремето ЛАСК удържа преднината си, но в 55-ата минута Ливърпул получи услужлива дузпа за падане на Луис Диас.

Колумбиецът вече беше отиграл топката, когато реши да падне след шпагата на защитник. Дарвин Нунес реализира от бялата точка за 1:1.

В 63-тата минута самият Диас направи 2:1 след центриране на новото попълнение Райън Гравенберх.

Две минути преди края Мохамед Салах, който се появи от скамейката, проби в наказателното поле и отбеляза за трети път във вратата на ЛАСК.