Фърдинанд за Донарума: Престъпление! Два метра е, а го е страх да излезе

Фърдинанд за Донарума: Престъпление! Два метра е, а го е страх да излезе Снимка: Getty Images

Рио Фърдинанд обвини Джанлуиджи Донарума в "престъпление" при третия гол на Барселона, който донесе победата на каталунците с 3:2 срещу ПСЖ в първия четвъртфинал от Шампионската лига.

Вратарят на парижани реши да не излиза при центрирането от корнер на Гюндоган, след което Андреас Кристенсен забоде победното попадение в мрежата му.

Фърдинанд критикува Донарума, тъй като топката бе насочена в малкото наказателно поле, където по принцип вратарят не би трябвало да има конкуренция за високите топки.

"Според мен вратарят направи две грешки при центрирания през първото полувреме, след което си е казал, че е по-добре да си стои на гол линията и да остави цялата отговорност на защитниците пред себе си - коментира бившият защитник на Манчестър Юнайтед пред TNT Sports. -

Това е малкото наказателно поле. Той е два метра, но го е страх да излезе. Това е престъпление! Той е длъжен да излезе. Тази топка е негова.

Топката не бе твърде висока и той можеше да я атакува, но случилото се през първата част му повлия. Той е един от най-добрите вратари в света, но трябва да поработи още върху представянето си при статични положения."

Донарума сбърка и за първия гол на Барселона, когато не успя да избие една топка и я подари на Рафиня.