Фенове на Лудогорец мятаха бутилки и скандираха "Мафия" при загуба в Лига Европа Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец загуби с 0:2 гостуването си на Андерлехт и остана само с точка след първите си три мача от основната фаза на Лига Европа.

Тази вечер българският шампион трябваше да играе с 10 души над един час и не успя да удържи след почивката, когато паднаха попаденията.

За капак, изравнителен гол на "орлите" в 90-ата минута беше отменен и те се простиха с надеждите си да вземат поне точка.

Мачът започна с положение за Лудогорец, но после домакините наложиха доминация и се стигна до спасяване на Бонман.

В 27-ата минута дойде червеният картон за Кайо Видал, който си изпусна нервите, след като беше задържан от съперников футболист, и го удари с лакът в лицето.

Заради намеса на ВАР картонът за бразилеца беше променен от жълт на червен.

От лагера на Лудогорец се изнервиха и в края на полувремето си изкараха още серия излишни жълти картони за разправии и невъздържаност.

Българската агитка също се прояви, като започна да хвърля бутилки по терена и да скандира "Мафия".

След почивката разградчани удържаха в защита до 67-ата минута. Тогава след спасяване на Бонман се стигна до поредица от рикошети, които доставиха идеално топката на Самуел Едози и той с лекота откри резултата.

В 90-ата минута при центриране от статично положение Педро Нареси стреля с глава и нацели гредата. Топката стигна до Руан Круз, който я насочи във вратата и Лудогорец си мислеше, че е изравнил.

Преглеждане на ситуацията обаче показа засада на Нареси и "орлите" се разминаха с равенството.

Малко по-късно Андерлехт реализира втория си гол чрез Дрейер и си подсигури победата.

Лудогорец все още няма отбелязан гол в Лига Европа и с единствената си точка заема 33-то място от 36 отбора в общото класиране.

Андерлехт пък е в челото, след като събра пълен актив от 9 т.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.