Гол в последните секунди разочарова Юнайтед

Гол в последните секунди разочарова Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Милан завършиха 1:1 в първия мач помежду си от осминафиналите в Лига Европа.

Изравнителен гол в заключителните секунди зарадва гостите и те ще си тръгнат доволни от "Олд Трафорд", а реваншът е в Милано след седмица.

Още в началните минути два гола на Милан не бяха зачетени - първият заради засада, а вторият заради игра с ръка на Франк Кесие.

После Салемакерс се измъкна и стреля, но право в Дийн Хендерсън, който спаси.

Минути преди почивката Хари Магуайър направи невероятен пропуск на сантиметри от опразнената врата и насочи топката в гредата.

На почивката Оле Гунар Солскяер предприе смел ход и вкара в игра 18-годишното ново попълнение Амад Диало.

Котдивоарецът бързо промени мача и се разписа в 50-ата минута с глава след прехвърлящ пас на Бруно Фернандеш.

Това беше първият гол на Диало с екипа на Юнайтед.

Милан реагира и създаде няколко ситуации, но домакините се справяха и изглеждаше, че ще измъкнат победата.

В 92-рата минута обаче Симон Кяер с глава след ъглов удар донесе ценния гол на чужд терен на своите.