Клоп: Реал или Сити? Не искам нито един от тях в Париж

Ливърпул се поразходи по нервите на запалянковците си, но след изоставането с 0:2 на полувремето при гостуването на Виляреал, мърсисайдци се добраха до пълен обрат и с общ резултат 5:2 се класираха за третия си финал в Шампионската лига през последните пет години. А мениджърът Юрген Клоп смята, че съперникът е играл много силно, но момчетата му са заслужили успеха.

"На полувремето им казах, че трябва да покажат по-добра игра от тази през първото полувреме. Да търсят повече празните пространства, да бъдат по-гъвкави и да намерят начин да се измъкнат от тактиката на съперника с персонална опека. Играхме на невероятен стадион, а Унай е свършил страхотна работа тук. Виляреал показа прекрасен футбол през първото полувреме, но накрая ние заслужено спечелихме. Казах на играчите си, че искам утре заглавията да са за менталните чудовища, които са посетили града. Виждаше се колко респектирани бяхме от представянето на съперника през първата част, но да се съвземем и да направим обрат е нещо специално. Струва ми се, че изиграхме 500 мача този сезон, така че това е невероятно постижение", допълни германецът.

Относно потенциалния съперник на финала, Клоп призна, че не би искал никой от двата тима, които са в другия полуфинал - Реал Мадрид и Манчестър Сити.

"Ще гледам с интерес. С който и да играем, ще бъде огромен сблъсък. Ако можех, не бих си избрал никой от тези отбори. Който и да спечели утре, ще бъде заслужено, и ще ги очакваме в Париж."