Кошмарният антирекорд, който Ювентус записа срещу Барселона

Мерих Демирал бе изгонен след два жълти картона пет минути преди края на редовното време, заради което ще бъде наказан за гостуването на Ференцварош следващата седмица Снимка: Getty Images

Ювентус загуби първия сблъсък с Барселона от груповата фаза на Шампионската лига след поражение с 0:2 на своя "Алианц Стейдиъм" в сряда вечер.

Усман Дембеле откри резултата след само 14 минути игра, след като негов удар рикошира в крак на защитник на Юве и остави безпомощен Шчесни, който можеше само да изгледа как топката влиза в мрежата му.

Пет минути преди края на редовното време Мерих Демирал бе изгонен за втори жълт картон, а в добавеното време Лионел Меси оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа.

"Старата госпожа" без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който продължава да дава положителни резултати за коронавирус. Часове преди двубоя португалецът избухна в социалните мрежи, заявявайки, че се чувства добре, като PCR тестовете "пълна глупост".

Ювентус трябваше да преглътне не само загубата и гаргарата, която си направиха от Барса с тях и Роналдо, но и записа кошмарен антирекорд.

"Бианконерите" се превърнаха в първия отбор, който не успява да регистрира нито един точен удар към противниковата врата в домакински двубой от Шампионската лига поне от сезон 2003/04, откогато футболните статистици от Opta събират подобни числа.

След победата си в сряда Барса е лидер в групата с пълен актив от шест точки. Слевда Юве с три, а Динамо Киев и Ференцварош имат по една.

Следващата седмица "бианконерите" гостуват в Унгария, докато Барселона приема Динамо.