Лудогорец се бори храбро, но се изложи при дузпите и отпадна от Европа

Лудогорец се бори храбро, но се изложи при дузпите и отпадна от Европа Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец отпадна от Лигата на конференциите след голяма драма с дузпи в реванша срещу Андерлехт на белгийска земя.

Редовното време и продълженията завършиха при резултат 2:1 за домакините, а победата на Лудогорец с 1:0 на българска земя означаваше, че общият резултат е равен.

Така се стигна до дузпи, при които обаче българският шампион се провали тотално и направи три поредни пропуска, с които приключи участието си в евротурнирите през този сезон.

Иначе Лудогорец се бореше много здраво в голяма битка на терена, а от началото на продълженията играеше и с човек по-малко, но успя да удържи набезите на съперника.

Тимът на Анте Шимунджа започна доста позитивно мача и контролираше събитията в първите минути.

За съжаление обаче първо се наложи принудителна смяна Аслак фон Витри, а после Андерлехт откри при първото си положение.

Ислам Слимани засече едно подаване и ударът му не беше точен, но топката се удари крака на Франко Русо и влезе във вратата - автогол и 1:0.

Мачът стана доста двуостър и зарядът беше голям. Гол на Лудогорец беше отменен заради явна засада, а после Серджио Падт на два пъти спаси опасни положения пред вратата на разградчани.

В началото на втората част Лудогорец даде позитивни сигнали, че ще търси гола. Добре насочен изстрел на Педро Нареси се отклони нещастно в тялото на съотборника му Игор Тиаго.

Домакините си върнаха инициативата и отбелязаха втори гол в 68-ата минута, когато Слимани отклони с гърди към Версхаерен и Падт не успя да се справи с удара.

Само три минути по-късно обаче Лудогорец изравни общия резултат.

Кирил Десподов центрира отлично отдясно и Игор Тиаго засече прецизно за 1:2.

Снимка: Startphoto.bg

Последваха нови добри минути за Андерлехт и още напрежение пред Падт. Домакинският натиск се усилваше, а Лудогорец все по-трудно изнасяше топката от собствената половина.

Три минути преди края на редовното време Бенито Раман удари горната греда зад Падт и "орлите" някак се отърваха, за да вкарат мача в продължения.

Там обаче неприятностите за българския тим продължиха.

В 95-ата минута Якуб Пьотровски си изкара втори жълт картон и остави Лудогорец с 10 души, а после Педро Нареси спаси сигурен гол с изчистване пред голлинията.

Опълчението на "орлите" някак издържа до края на продълженията, но после дойде излагацията при дузпите.

Пипа, Доминик Янков и Педро Нареси последователно се провалиха и отправиха анемични удари, спасени с лекота от вратаря на белгийците Вербрюген.

Андерлехт пък вкара и при трите си опита, което беше достатъчно за продължаването към осминафиналите на турнира.