Лукаку измъкна Рома, реваншът остава непредсказуем

Лукаку измъкна Рома, реваншът остава непредсказуем Снимка: Getty Images

Рома измъкна равенство 1:1 в гостуването на Фейенорд в първи 1/16-финал от Лига Европа.

Италианците изоставаха на почивката, след като получиха гол в самия край на първото полувреме.

Тогава Игор Пайшао беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава изведе домакините напред.

"Вълците" избегнаха загубата благодарение на гол на Ромелу Лукаку в 67-ата минута.

Голмайсторът също се разписа с глава, а центрирането беше на Спинацола.

В края Фейенорд можеше да грабне победата, но спасяване на Свилар и греда след пряк свободен удар попречиха на нидерландците.

Реваншът след седмица остава отворен, но домакинското предимство ще бъде на страната на Рома.