Оправданията на Артета: Имахме положения, а те нямаха нищо

Мениджърът на Арсенал Микел Артета не успя да доведе до успешен край полуфиналната битка с Виляреал в Лига Европа. И победа с 1:0 у дома щеше да е достатъчна на лондончани след загубата с 1:2 в Испания, но двубоят завърши 0:0.

"Опустошени сме, истински разочаровани. Поздравявам Виляреал. До последната минута опитвахме всичко. В такива противостояния най-важни са детайлите. Имахме три сериозни положения, а съперникът не създаде нищо. Но напред продължават те. Загубата на Джака преди мача сериозно промени плановете ни. Подготвяхме плана си за игра, като разчитахме, че Гранит ще играе на своята позиция. През първото полувреме играхме лошо с топката, но не се оправдавам.

Просто твърде много футболисти, които трябваше да решат мача, влязоха в него не в най-добра форма. През второто полувреме доминирахме. За 90% от играчите това беше първи полуфинал, но ние трябва да продължим да се учим. Сега единственият вариант да играем в евротурнирите остава Висшата лига. Знаем какво трябва да направим", коментира Артета.