Пропусната дузпа не попречи на Наполи, 1/4-финалът е близо

Пропусната дузпа не попречи на Наполи, 1/4-финалът е близо Снимка: Getty Images

Наполи се доближи до класиране на четвъртфиналите в Шампионската лига с победа с 2:0 при гостуването на Айнтрахт Франкфурт в първия осминафинал между двата тима.

Пропусната дузпа не попречи на неаполитанците да си свършат работата и да продължат със страхотното си представяне през сезона.

Те създадоха предостатъчно положения и можеха напълно да убият интригата в сблъсъка още тази вечер.

В 35-ата минута Виктор Осимен беше изритан в наказателното поле, а с изпълнението на отсъдената дузпа се зае Хвича Кварацхелия. Ударът на грузинеца обаче беше спасен от Кевин Трап.

Само 4 минути по-късно Осимен откри резултата, след като засече отблизо центриране отдясно на Ирвинг Лосано.

В 58-ата минута Рандал Коло Муани влезе много опасно с бутоните в краката на съперник и веднага беше изгонен с директен червен картон, а това сломи съпротивата на домакините.

Не след дълго Наполи направи поредната си бърза атака, Кварацхелия отправи превъзходен пас с пета и капитанът Джовани Ди Лоренцо насочи прецизно в далечния ъгъл за 2:0.

Наполи трябва да довърши започнатото в реванша на 15 март и да се докаже като един от фаворитите в турнира през тази година.