Ранният гол не помогна на Ливърпул и чудо не се случи

Ранният гол не помогна на Ливърпул и чудо не се случи Снимка: Getty Images

Ливърпул отпадна от Лига Европа на четвъртфиналната фаза, въпреки победата с 1:0 над Аталанта в реванша в Бергамо.

Тежката загуба с 0:3 в първия мач в крайна сметка се оказа фатална и "червените" не успяха да наваксат големия пасив в ответния сблъсък.

Мачът тази вечер започна по мечтания за Ливърпул начин - с ранен гол във вратата на домакините.

В 6-ата минута мърсисайдци получиха дузпа за игра с ръка и Мохамед Салах я реализира за 1:0.

Оттам нататък обаче Ливърпул не стигаше лесно до нови положения.

Отново Салах можеше да отбележи, но прехвърлящият му удар не намери вратата. Попадение на Аталанта пък не беше зачетено заради засада.

С напредването на времето опитите на Ливърпул да създаде нещо сериозно ставаха все по-ялови.

Домакините на свой ред организираха няколко обещаващи атаки, но и на тях им липсваше достатъчно острота.

Ливърпул пък не намери сили за някакъв финален щурм и темпото все повече спадаше до последния съдийски сигнал.