Реал и Сити мачкат в Шампионската лига

Реал и Сити мачкат в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Реал Мадрид и Манчестър Сити безпроблемно се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Фаворитите постигнаха комфортни домакински победи, съответно с 3:1 срещу Аталанта и 2:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах, а продължаването им в турнира нито за момент не беше под въпрос.

На "Алфредо Ди Стефано" в Мадрид Карим Бензема откри резултата в 34-тата минута. Вратарят на гостите Спортиело сгреши при едно подаване и подари топката на Модрич, който веднага напредна и асистира на Бензема за 1:0.

През втората част Серхио Рамос удвои от дузпа.

7 минути преди края Луис Муриел намали от пряк свободен удар, но почти веднага Марко Асенсио отбеляза трети гол за "кралете".

Така Реал спечели сблъсъка с общ резултат 4:1.

Сити пък имаше комфортен аванс от 2:0 от първия мач и още до 18-ата минута на реванша уби всякаква интрига.

Първо Кевин де Бройне се разписа със страхотен удар от границата на наказателното поле, а малко по-късно Илкай Гюндоган покачи на 2:0 отблизо след пробив и пас на Фил Фодън.

"Гражданите" продължиха да доминират и можеха да вкарат и още голове.

Шест от осемте четвъртфиналисти в Лигата вече са известни - Сити, Реал, Ливърпул, ПСЖ, Борусия Дортмунд и Порто.

Утре вечер са последните осминафинални реванши: Байерн Мюнхен-Лацио и Челси-Атлетико Мадрид.