Резилът на Лудогорец е пълен - "орлите" удариха абсолютното дъно в Лига Европа

Резилът на Лудогорец е пълен - "орлите" удариха абсолютното дъно в Лига Европа Снимка: Lap.bg

Лудогорец загуби и последния си мач в група J на Лига Европа, като отстъпи с 1:3 на ЛАСК Линц в Разград.

Българският шампион завършва катастрофално групата с 6 загуби от 6 мача и се нарежда сред най-слабите отбори в турнира.

Само Лудогорец, Дъндолк и Гент завършиха с 0 т. в груповата фаза, а никой няма повече от 19 допуснати гола, колкото общо бяха вкарани на "орлите".

Тази вечер играчите на Станислав Генчев отново разочароваха, макар че поведоха в резултата. ЛАСК можеше да открие в края на първото полувреме, когато получи дузпа за задържане от страна на Сисиньо.

Пламен Илиев обаче спаси удара на Гойгингер от бялата точка.

Минута след подновяването на играта тъкмо влезлият Елвис Ману вкара за Лудогорец след остро центриране на Кешеру.

До края обаче Лудогорец игра безобразно в защита и допусна пълен обрат. Първо Визингер изравни, след като премина като на шпалир още от центъра без никой да му попречи, а Илиев не помръдна при удара му.

Три минути по-късно Алекс Сантана фаулира в пеналта играч на ЛАСК, който тъкмо се готвеше да направи добавка.

В резултат Сантана беше изгонен с директен червен картон, а от втората си дузпа австрийците този път се възползваха и Рене Ренер се разписа за 2:1.

В 66-ата минута Мадсен вкара за 3:1 с глава отблизо и сложи край на всякакви надежди на Лудогорец да измъкне нещо от срещата.