Роналдо и Санчо върнаха усмивките в Юнайтед

Роналдо и Санчо върнаха усмивките в Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед потегли успешно в първия си мач след уволнението на Оле Гунар Солскяер и победи Виляреал с 2:0 като гост в Шампионската лига.

С голове на Кристиано Роналдо и Джейдън Санчо, "червените дяволи" взеха важни три точки и си осигуриха излизане от група F и класиране за елиминациите.

Роналдо откри в 78-ата минута, когато домакините допуснаха груба грешка при изнасянето на топката.

Вратарят Руи подаде спорен пас, Фред отне топката и тя стигна до португалеца, който с мигновен прехвърлящ удар промени хода на двубоя.

Минута преди края на редовното време Санчо отбеляза дебютния си гол с екипа на тима с неспасяем шут, при който му помогна и горната греда.

Въпреки добрия резултат, Юнайтед не впечатли с представянето си преди отбелязването на първия гол и удържаше нулевото равенство благодарение на три страхотни спасявания на Давид де Хеа.

В последните минути обаче контраатаките на гостите можеха да им донесат и още попадения.

Временният треньор Майкъл Карик внесе някои промени в дебюта си, като започна с Антони Марсиал на върха на атаката и Роналдо по левия фланг.

Титуляр беше дълго пренебрегваният Дони ван де Беек, а Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд бяха оставени на резервната скамейка и се появиха през втората част.

Виляреал не успя да се възползва от предимството си в ранната фаза от мача и заради загубата може да изпусне втората позиция в групата - ако по-късно тази вечер Аталанта победи Йънг Бойс като гост.

В класирането Юнайтед е начело с 10 т. пред Виляреал със 7, Аталанта с 5 и Йънг Бойс с 3.