Роналдо поведе преобразения Юнайтед към голям обрат на "Олд Трафорд"

Роналдо поведе преобразения Юнайтед към голям обрат на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед стигна до впечатляващ обрат срещу Аталанта на "Олд Трафорд" и надделя с 3:2 в група F на Шампионската лига.

Тимът на Оле Гунар Солскяер за пореден път показа две много различни лица и след като изоставаше с 0:2 на почивката, отбеляза три безответни гола през второто полувреме, а победното попадение беше дело на звездата Кристиано Роналдо.

Така португалецът донесе още една изключително важна победа на отбора си в турнира, след като вкара късния гол за 2:1 над Виляреал в миналия кръг.

Тази вечер домакините лековато пуснаха гол още в 15-ата минута, когато Марио Пашалич засече отблизо след подаване на Дзапакоста отдясно.

Юнайтед владееше инициативата, но не успяваше да създаде някакви кой знае какви положения, а малко преди да изтече половин час игра, защитата пак се пропука.

Мерих Демирал беше оставен сам при един ъглов удар и с глава покачи на 2:0.

Преди почивката играчите на Солскяер пропиляха две чисти положения да се върнат в мача - първо чрез Фред, а после чрез Маркъс Рашфорд, при чийто удар топката облиза горната греда.

След почивката "червените дяволи" се развихриха и след един пропуск на Роналдо, Маркъс Рашфорд намали в 53-тата минута след брилянтна асистенция на Фернандеш.

Де Хеа също се прояви на вратата с много важно двойно спасяване, а 15 минути преди края Хари Магуайър се реабилитира за грешките си напоследък с гол за 2:2.

В 81-вата минута дойде и мигът на Роналдо, който отбеляза с глава след центриране на Люк Шоу и направи обрата факт.

Така Юнайтед излезе първи в групата с 6 т. пред Аталанта и Виляреал с по 4 и Йънг Бойс с 3.

На манчестърци им предстои голямо дерби срещу Ливърпул в неделя.