С два шедьовъра Реал повали Интер и грабна първото място (видео)

С два шедьовъра Реал повали Интер и грабна първото място (видео) Снимка: Getty Images

С два майсторски гола Реал Мадрид удари с 2:0 Интер на "Бернабеу" и си осигури първото място в крайното класиране на група D на Шампионската лига.

"Белите" щяха да останат пред днешния си съперник дори при равенство, но демонстрираха класа и грабнаха победата с паметни изпълнения.

Тони Кроос откри в 17-ата минута със страхотен изстрел с левия крак от дистанция.

Мачът беше двуостър, а "нерадзурите" удариха греда чрез Перишич, изпуснаха и други положения.

След час игра Николо Барела и Милитао влязоха в разпра, а италианецът удари съперника си с юмрук в крака и беше изгонен.

Положенията пред двете врати продължиха да се редуват, но в 79-ата минута Марко Асенсио сложи точка на спора с ефектен изстрел от границата на наказателното поле - 2:0.

Така Реал печели групата с 15 т. пред Интер с 10, Шериф със 7 и Шахтьор с 2.

Италианците също продължават към осминафиналите, докато Шериф Тирасол ще играе в Лига Европа.