С героично включване на Погба Юнайтед преодоля Милан

С героично включване на Погба Юнайтед преодоля Милан Снимка: Getty Images

С гол на появилия се като резерва Пол Погба Манчестър Юнайтед победи Милан с 1:0 на "Сан Сиро".

Така английският клуб спечели най-интересния сблъсък от осминафиналите в Лига Европа и продължава към четвъртфинала с общ резултат 2:1.

Първата част беше доста предпазлива и за двата тима, но през втората влизането на Погба промени мача.

Юнайтед се активизира и натисна, а французинът се разписа в 49-ата минута след хубав удар от наказателното поле. Преди това пресата на "червените дяволи" беше дала резултат и Мейте не беше успял да изчисти топката от пеналта.

Стефано Пиоли опита да обърне мача като пусна Златан Ибрахимович за последните 25-30 минути и шведът отправи много опасен удар с глава, който Хендерсън спаси.

Финалният натиск на Милан обаче беше твърде стихиен и не доведе до нищо, а Юнайтед удържа победата и продължава да гледа към трофея в турнира.