Де Бройне даде предимство на Сити срещу опълченците на Симеоне

Де Бройне даде предимство на Сити срещу опълченците на Симеоне Снимка: Getty Images

Манчестър Сити надви Атлетико Мадрид с 1:0 на "Етихад" и си осигури предимство в сблъсъка от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Гол на Кевин Де Бройне през втората част донесе минималната, но ценна победа над храбро отбраняващия се съперник.

Срещата тръгна по очаквания начин и "гражданите" почти изцяло владееха топката, докато Атлетико беше наредил две линии от по петима и се защитаваше дълбоко в своята половина.

През първата част голови положения изцяло липсваха и преимуществото на Сити водеше до множество атаки, но не и до пробиви през защитата на гостите.

"Дюшекчиите" пък твърде рядко имаха възможност да атакуват и опитите им не водеха до нищо.

Едва в 55-ата минута дойде първият точен удар към Ян Облак и той беше дело на Де Бройне от фал.

Домакините станаха по-опасни в последните двайсетина минути, когато Пеп Гуардиола освежи атаката с тройна смяна.

Само две минути след влизането си в игра Фил Фодън асистира на Де Бройне с пас зад защитата и белгиецът не сбърка с удар по диагонала.

До края Атлетико опита да излезе по-напред и да пресира повече, но можеше да получи втори гол, когато отново Де Бройне беше на изстрелна позиция и Стефан Савич блокира удара му.

Всичко ще се решава в реванша в Мадрид през следващата седмица, когато испанският шампион ще опита да обърне развоя на свой терен.