Втора победа над Лайпциг утеши Ливърпул

Втора победа над Лайпциг утеши Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул отново победи РБ Лайпциг с 2:0 в Будапеща и с общ резултат 4:0 се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

"Мърсисайдци" се справиха със задачата си, като нанесоха своя удар за 4 минути през втората част и с успеха поне временно се утешиха за неволите във вътрешното първенство.

Английският шампион пропусна редица положения, преди да успее да открие в 70-ата минута чрез Мохамед Салах.

Египтянинът се разписа след контраатака, минала и през другите двама от нападателната тройка Садио Мане и Диого Жота.

4 минути по-късно Мане удвои на далечната греда след центриране на резервата Ориги.

До края Ориги и Салах можеха да направят победата разгромна, но за Ливърпул класирането напред вече беше сигурно.