Втора победа за Ливърпул в Лига Европа

Втора победа за Ливърпул в Лига Европа Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна втора победа в своята група "Е" в Лига Европа, след като се наложи с 2:0 на "Анфийлд" над Роял Юнион.

Домакините имаха известни проблеми с белгийския съперник през първата част, когато направиха редица сериозни пропуски, включително един фрапиращ на Дарвин Нунес.

В края на полувремето логичното се случи и Ливърпул поведе с гол на Райън Гравенберх, който направи добавка след спасен изстрел на Трент Александър-Арнолд.

За Гравенберх това беше дебютен гол с червената фланелка.

След почивката домакините доминираха убедително, макар че голът на успокоението падна чак в края, когато се разписа Диого Жота.

В класирането Ливърпул води с пълен актив от 6 т., следва Тулуза с 4, Юнион с 1 и ЛАСК с 0.