Задна ножица на Жиру проби бетона на Атлетико

Задна ножица на Жиру проби бетона на Атлетико Снимка: Getty Images

Челси постигна много ценна победа с 1:0 над Атлетико Мадрид в първи осминафинал от Шампионската лига.

"Дюшекчиите" бяха символични домакини, макар че двубоят се игра в Букурещ, а единственият гол ще се помни дълго.

Той беше дело на Оливие Жиру с ефектна задна ножица в 69-ата минута. Първоначално попадението не беше признато и беше отсъдена засада, тъй като французинът очевидно беше зад отбраната, когато топката беше подадена към него.

ВАР обаче дълго разглежда ситуацията и прецени, че неволният голов пас е бил отправен от бранителя на Атлетико Марио Ермосо.

Иначе Челси имаше преимущество през по-голямата част от мача, но чистите положения липсваха и пред двете врати.

На терена преобладаваше битката и тактическото надлъгване между Томас Тухел и Диего Симеоне.

В крайна сметка Челси измъкна победата, но лошите новини за "сините" бяха жълтите картони на Мейсън Маунт и Жоржиньо, заради които двамата ще пропуснат реванша в Лондон на 17 март.