Жоао Феликс заблестя за Барса в Шампионската лига, ПСЖ мачка след почивката

Жоао Феликс заблестя за Барса в Шампионската лига, ПСЖ мачка след почивката Снимка: Getty Images

Барселона записа ударно начало на сезона в Шампионската лига с домакински разгром с 5:0 над Антверп.

Жоао Феликс блестеше за каталунците в първия им мач в група "H" и се отличи с два гола и асистенция.

Португалецът откри резултата още в 11-тата минута, а после асистира на Роберт Левандовски за 2:0.

Йелле Батай си отбеляза автогол и така след двайсетина минути игра Барса водеше с 3:0 и мачът беше решен.

През второто полувреме Гави покачи на 4:0, а Феликс с глава отбилзо вкара втория си гол.

Попадението на Левандовски беше под №100 за него в евротурнирите, като полякът стана и най- възрастният голмайстор в историята на каталунците в Шампионската лига (на 35 години).

В другия мач от групата Порто победи Шахтьор с 3:1 като гост.

В считаната за най-непредвидима група "F" Пари Сен Жермен стартира с важен домакински успех с 2:0 над Борусия Дортмунд.

Френският шампион контролираше събитията през цялото време, но преди почивката не успяваше да създаде достатъчно чисти положения и да се отпуши.

Бързо след подновяването на играта се стигна до дузпа за игра с ръка на Никлас Сюле и Килиан Мбапе откри от бялата точка.

После Ашраф Хакими направи хубава комбинация с Витиня и с външен фалц направи 2:0.

До края ПСЖ можеше да разгроми гостите, но се скъса да пропуска.

Мбапе направи редица пропуски, а в последните секунди гол на Гонсало Рамош беше отменен заради засада.

С трите точки ПСЖ оглави групата, в която са още Милан и Нюкасъл, направили 0:0 по-рано през вечерта.