Мароко постигна престижен успех над Бразилия (видео)

Мароко постигна престижен успех над Бразилия (видео) Снимка: Getty Images

Националният отбор на Мароко продължава със силните си изяви и надделя над Бразилия с 2:1 в приятелски мач на стадион "Ибн Батута" в Танжер.

Мароканците потвърдиха, че статутът им на четвърти в света от Мондиал 2022 не е случаен и заслужиха успеха над звездния състав на кариоките.

Софиан Буфал изведе домакините напред в 29-ата минута, след като получи с гръб към вратата, завъртя се и стреля точно.

Каземиро изравни в 67-ата минута след голяма грешка на вратаря Ясин Буну, който пусна топката под плонжа си.

Мароко обаче стигна до успеха в 79-ата минута, когато Абделхамид Сабири се оказа на удобна позиция след рикошет в пеналта и от въздуха отправи силен изстрел, при който му помогна и горната греда - 2:1.

През следващите дни Мароко ще изиграе контрола и срещу Перу в Мадрид, докато Бразилия няма други мачове през настоящата пауза в клубния футбол.