Какво щеше да бъде Барса без Меси?

Барселона не приличаше на себе си, докато Меси седеше и гледаше от пейката Снимка: Getty Images
Барселона не приличаше на себе си, докато Меси седеше и гледаше от пейката

Лионел Меси отново го направи. Дори и контузен, аржентинецът е с нива над останалите и каталунците отново се нуждаеха от неговата магия, за да се спасят от загубата.

Барса гостуваше на „Рамон Санчес Писхуан“ и губеше с 0:2. Меси беше на пейката заради лека контузия, която не му позволи да вземе участие и в контролите на Аржентина по време на паузата.

Домакините правеха, каквото си пожелаят с лидера в класирането Ла лига.

Халфовете на Севиля тотално доминираха в средата на терена, а неразбирателствата в защитата на Барса, някак си, костваха само два гола в мрежата на Тер Щеген.

В 58-ата минута Ернесто Валверде реши, че е видял достатъчно от тима си и прибягна до Меси.

С 10-ката си на терена каталунците отново започнаха да се движат на обичайните си обороти и постепенно хванаха на пътя на обрата.

Аржентинецът вдъхнови съотборниците си за много по-добра игра в заключителните минути. Луис Суарес върна едно попадение в 88-ата минута, а секунди по-късно сам Меси заби гола за 2:2.

Да, обратът бе частичен, но стойността му в края на сезона може да бъде огромна. И тук не говорим за титлата, която е неоспорима.

Барса вече гледа към възможността да завърши сезона без допусната загуба в Ла лига.

С 23 победи и седем равенства досега, до края на кампанията каталунците нямат много мачове, в които да стъпят накриво по пътя към целта. Разбира се, най-голямото изпитание ще бъде Ел класикото на 6 май, когато Барса може и да си е осигурил титлата и теоретично.

„Блаугранас“ обаче трябва да мислят и за Шампионската лига, както и за финала за Купата срещу Севиля след по-малко от месец.

Цял сезон без загуба в Примера ще бъде велико постижение, а благодарение на Меси, то е и все по-близо.