"Нека Юнайтед играе така и срещу Ливърпул и ще види какво ще му се случи - 0:4 на полувремето" Снимка: Getty Images

Пол Скоулс отказа да се включи в еуфорията в лагера на Манчестър Юнайтед след обрата срещу Аталанта в Шампионската лига в сряда вечерта. Легендата на "червените дяволи" отбеляза, че не иска да разваля празника на отбора и феновете му, но предупреди, че нищо добро не очаква Юнайтед, ако подходи по подобен начин в предстоящото дерби с Ливърпул в неделя.

Бившият любимец на "Олд Трафорд" е редовен критик на отбора през последните години, но болшинството от феновете ценят мнението му.

Скоулси, който е един от емблематичните членове на Клас 92, спечели 11 титли във Висшата лига по време на знаменития си период в Манчестър Юнайтед.

"Усещам емоциите в Юнайтед, но това първо полувреме ме отблъсна от второто. Ако Юнайтед играеше срещу по-добър отбор, щеше да страда. Излязоха срещу Аталанта, на който му липсваха петима играчи, а един от защитниците му излезе на полувремето. Усещам вълнението, но имаше нещо в това първо полувреме, което беше тревожно. Липсваше им единство и това беше притеснителен знак.

Могат ли да играят така срещу Ливърпул? Никога! Даже и след милион години.

Това беше страхотна вечер и Кристиано Роналдо е големият герой, но първото полувреме беше истинско притеснение за мен. Празнува се всяка победа, но първата част наистина ме притесни. Хората ще кажат, че съм твърде критичен и може би ще бъда наруган от някои фенове на Юнайтед, но гледах този мач, мислейки си за двубоя с Ливърпул. Преди почивката Юнайтед имаше двама халфове, които играеха сами, и ако направят това срещу Ливърпул или Манчестър Сити, ще падат с 0:4 на полувремето.

Да, страхотно е да видиш емоции и атаки. Блестящо е, но това първо полувреме ме притесни.

Завърнаха се на терена със страхотен дух, но проспаха толкова много шансове на съперника. Ако играеш срещу качествени играчи, няма начин да спечелиш тази среща. Хората се радват, но дали Солскяер ще играе по този начин в неделя? Нека го направи и ще видят какво ще им се случи. Юрген Клоп само ще потърква ръчички. От неутрална гледна точка беше страхотно, голове, драма вълнение... Но Юнайтед не може да играе така.

Аз съм реалист за това, което предстои. Няма как да разчиташ във всеки двубой на вратаря си.

Играха срещу приличен отбор, но централният им защитник трябваше да излезе контузен и бяха без петима играчи. Няма как да се прехласваме твърде много. В качествата им и индивидуалния им блясък никога не е имало съмнение. Ако гледате този мач, ще си помислите, че са се излекували. Но не са. Обзалагам се, че се раздадоха колкото и срещу Лестър. Оле беше емоционален, но всичко беше наопаки през първото полувреме. Мисля, че Аталанта имаше твърде много положения, и ако трябва да бъда честен, когато губиш с 0:2 на полувремето у дома, няма как да си мислиш, че си играл добре. Както казах, той е емоционален. Беше спечелен тежък мач, но не ми хареса първото полувреме и това ме притеснява. Ако играем така срещу читав отбор, ще бъде пагубно.

Той каза преди срещата, че ще заложи на 4-2-4 и беше точно така. Ако играят така, те ще бъдат унищожени. Нямаше никаква връзка между линиите. Можете ли да си представите Кевин де Бройне срещу такава постройка? Това може и да беше аткрактивно за феновете, но да внимават кой е срещу тях. Биха Аталанта, но ако беше някой друг? Ще бъде интересно да видим какво ще стане в неделя. Ще се увлекат ли от емоцията заради една победа над средняк в Шампионската лига? Ще видим какво ще се случи."

Дербито е в неделя от 18:30 ч. наше време на "Олд Трафорд".