ЦСКА продължава с победите, удари втория в Полша

Тончи Кукоч бе сред най-активните в "армейските" редици. Снимка: Sportal.bg
Тончи Кукоч бе сред най-активните в "армейските" редици.

ЦСКА победи втория в полския шампионат Шльонск Вроцлав с 1:0 в контролна среща, играна в Анталия. Победата бе трета за "червените" по време на подготвителния зимен лагер на турска земя след 1:0 срещу Аален и 2:1 срещу Металист Харков.

През първото полувреме отборът на ЦСКА бе по-активен и непрекъснато атакуваше, като особени дейни в предни позиции бяха Неманя Милисавлевич, Тончи Кукоч, Маркиньос и Стивън Сънди.

В 34-та минута Жуан Фелипе изпълни ъглов удар, топката бе прехвърлена на задната греда, където непокритият бразилец с български паспорт Маркиньос, включил се от задна позиция, я вкара от движение - 1:0 за ЦСКА.

В последната минута на първото полувреме Жуан Фелипе стреля опасно, но топката срещна страничната греда на полския вратар Павелек. В 57-та минута включилият се в атаката Венцислав Василев центрира по земя и в опита си да изчисти топката Качмарек за малко не си отбеляза автогол.

Само две минути по-късно Борис Галчев изведе Неманя Милисавлевич в отлична позиция, но в последния момент защитник на поляците парира удара.

В 82-та минута след една от редките атаки на полския отбор топката се озова в мрежата на вратаря на ЦСКА Ясин ел Харуби, но голът не бе признат поради засада. Следващата контрола на ЦСКА по програма е в събота срещу Рапид Виена.