Мъри отбеляза тъжната истина: България няма качествени играчи

Според Станимир Стоилов в родното първенство няма достатъчно добри български футболисти, което е основният проблем.

Селекционерът на казахстанския национален тим - Станимир Стоилов заяви, че реалният резултат от контролата снощи е бил равен.

Родният национален тим успя да победи Казахстан с 2:1 след гол на Николай Бодуров в последната секунда, но според Мъри двата тима са си поделили по едно полувреме.

Според специалиста в родното първенство няма достатъчно добри български футболисти, което е основният проблем.

"Добре е, че е мачът беше приятелски. Имаше емоции, имаше тръпка, като се изправиш срещу родината си. Поделихме си по едно полувреме.

Мисля, че беше полезна проверка, особено за моя отбор. Ние не трябва да допускаме наивни грешки от статични положения. Ако трябва да съм честен, реалният резултат бе равен. Честитих на отбора на Хубчев и им пожелах да спечлеят Лигата на нациите.

Контролите не са с такова значение. България е в тежка група с изравнени възможности на отборите.

Има все още разлики между двата отбора. Ние се опитваме с повече организация и дисциплина, а може би и на емоции. Имаме твърде малко качествени играчи, които играят във водещи отбори в България. Всеки клуб трябва да се замисли за развититео на младите си играчи. Трябва да се намери балансът", сподели Стоилов.