В България имало уредени мачове!

В България имало уредени мачове

Добро утро! Но сега вече е официално. Според Мишел Платини са осем. Според по-голяма част от българите - двойно, тройно, а дори и четворно повече. Някой да е изненадан? И ако разследването е поверено само на нашенските си специалисти, ще има и нулева изненада след два-три месеца, когато се окаже, че всъщност УЕФА се е сбъркала. Уредените мачове всъщност са един и то от 1993 г. (Берое - Янтра). А вездесъщата комисия по „Феърплей, ред и сигурност" към БФС обяви, че всичко в българския футбол е кристално чисто. 

Левски, дори да бие на нула, пак може да ти скъса нервите

След 11 мача чудото най-после се случи - отборът на Ясен Петров спечели, без да допусне гол. Е, срещу Академик, но все пак за статистиката остава резултатът и трите точки. Само че безобразната разходка в ранния съботен следобед бе неистово лазене по нервите на всеки, който обича сините. Да, ясно е, че съперникът е слаб и е дошъл да се защитава и да падне с малко. Но можеше поне за половин час героите от европриказките да се разтичат, да вкарат два-три гола и после да си почиват. Така всички щяха да се насладят на топлото ноемврийско слънце. А не да се чудят дали примерно Милиев няма да си вкара автогол или някой случаен корнер в края няма да зарадва осемте фена от квартал „Гео Милев". И много повече уж неутрални.

2,5 години без дузпа за гостите в Ловеч

Ясно е, че в  повечето първенства има отбори, които  са по-подкрепяни от съдиите. В Италия, например, срещу Милан, Интер и Ювентус до този кръг не бе свирена дузпа. У нас не е по-различно. Но напоследък явно някой е омагьосал входните табели на Ловеч. И гостуващите отбори така се схващат, че не знаят какво да правят в атака. И логично няма никаква причина да се дават дузпи за тях. И след като Локо (София) не получи наказателен удар, в началото на пролетния дял от първенството ще са изминали 2,5 години от последната дузпа, свирена за гостуващ отбор на градския стадион в Ловеч. Тя бе на 21 септември 2008 г. - при равенството 2:2 с Черноморец. Арбитър беше Георги Игнатов, но в края на сезона човечеца го извадиха от нарядите за „А" група (обърка ЦСКА - Локомотив (София) и сега свири из дебрите на аматьорския футбол.  

Примерът на Калоян Стоянов  е заразен

След като шеф в ЦСКА (Калоян Стоянов) наби запалянко на отбора (Иво Главата) и не му се случи нищо, е сигурно, че и други може да се възползват от неговия пример. Особено в полуфеодалната обстановка на градския стадион в града на люляците. Пък и беше крайно време Величко Дихонов - лявата ръка във футбола на Гриша Ганчев, да премине към действия. Така де, явно заплахите към журналисти, критикуващи всепомитащия оранжев модел, не са достатъчни. Трябва да се покаже истинската сила на финансовия директор. Жалко, че и в Германия не е така - би било забавно да се види например, как Ули Хьонес се опитва да попречи на двама кисели фенове на Байерн от Мамендорф да решат спора помежду си. 

Сливен  е между фаворитите за изпадане

През миналия  сезон с малко помощ от приятели и важни хиксове в директните двубои с Локомотив-ите от Пловдив и Мездра, отборът на Йордан Лечков си осигури още един сезон в елита. През този обаче картинката въобще не е розова. Да, ЦСКА дължи пари на Сливен, които пречат на кмета да плаща заплати и съответно футболисти и треньори не са доволни. Но главната причина едва ли е само финансова. Войводите вече изиграха 9 (девет!) мача на своя стадион и от тях взеха само шест точки. А напролет отборът (ако го има) приема Пирин, Академик, Черно море, Славия, Локомотив (София) и Миньор. Някак си е трудно да повярваме, че Сливен ще спечели всичките си домакинства, за да се добере до границата от 30 точки, която в последните пет сезона гарантира оцеляване. 

Новините

Най-четените