Лудогорец загуби точки във Велико Търново

Лудогорец пусна гол заради грешката на Пламен Илиев в началото на второто полувреме Снимка: LAP.bg

Шампионът и лидер в класирането Лудогорец не успя да победи Етър във Велико Търново и стигна само до 1:1 в срещата от 22-ия кръг на efbet Лига.

"Орлите" изпуснаха множество положения, удариха общо четири греди, а гол на Каули през първата част неправилно беше отменен заради засада.

За две минути в началото на второто полувреме паднаха и двете попадения. Първо Пламен Илиев сгреши при едно излизане на вратата на Лудогорец, а при връщането си към вратата се подхлъзна. Иван Стойнов се възползва и го прехвърли с много класно изпълнение за 1:0.

Малко след това обаче Драгош Григоре удари греда след ъглов удар, а топката попадна на коляното на Марселиньо, който от въздуха направи 1:1.

До края обаче Лудогорец не успя да направи кой знае какво, докато Етър заслужи точката.

В класирането разградчани продължават да водят със 7 т. на Левски и Локомотив Пловдив и с 9 на ЦСКА-София.