Лудогорец се спъна и в Пирин

Марселиньо бе от футболистите на домакините, които пропуснаха най-много положения.

Георги Дерменджиев направи неуспешен повторен дебют начело на Лудогорец и шампионите завършиха  0:0 у дома с новака Пирин, който продължава да търси първата си победа.

Както можеше и да се очаква, Лудогорец владееше инициативата през целия мач, но така и не успя да намери пътя до вратата на благоевградчани.

Марселиньо и Вандерсон пропуснаха за разградчани, а Маркиньос уцели гредата за гостите. До края на първата част на два пъти не успя да вкара и Клаудиу Кешерю.

Началото на второто полувреме отново беше за домакините, които най-напред се разминаха с гола заради пропуска на резервата Терзиев, а след него и Вандерсон не нанесе удар в правилния момент.

Последователно Марселиньо удари горната греда от фаул, а след него и Кешерю опита късмета си на два пъти. Веднъж Костов беше на мястото си, а в 69-ата минута при контраатака румънецът стреля в аут.

В 94-ата минута Марселиньо спечели фаул около дъгата, след като беше препънат от Антон Костадинов. Зад топката застана Клаудиу Кешеру, но ударът му с левия крак се отби в сглобката и след това топката беше изритана.