"Червена" доминация през първото полувреме, червени картони през второто и ЦСКА е на финал Снимка: Lap.bg

ЦСКА се класира на финал за Купата на България, след като отстрани Лудогорец с победа с 2:1 в Разград.

След 1:1 в първия двубой, "червените" заслужено спечелиха полуфиналния реванш, като изнесоха много силно първо полувреме, в което пък домакините бяха неузнаваеми.

Още в третата минута Рафаел Енрике откри, след като Жорди Кайседо проби в пеналта и в последния момент пусна голов пас към съотборника си.

В 21-вата минута Тиаго Родригес можеше да удвои с глава, но Кристиян Кахлина направи едно от многото си спасявания в срещата.

След 36 минути игра отбраната на Лудогорец увисна тотално, Рафаел Енрике центрира и напълно непокритият Георги Йомов засече за 2:0.

Йомов можеше да се разпише повторно в началото на втората част, а после Лудогорец натисна и Кирил Десподов на два пъти тества рефлексите на Бусато.

После Йомов направи нов пропуск, но и положенията пред Бусато зачестиха и Десподов удари греда от пряк свободен удар.

В 72-рата минута Елвис Ману даде надежда на разградчани с попадение за 1:2, но на Лудогорец бяха нужни още два чисти гола.

Срещата се изнерви и пет минути преди края напрежението доведе до три червени картона.

Алекс Сантана влезе безумно на Митко Митков и получи директен червен картон от Георги Кабаков.

В заформилото се меле пък Любослав Пенев влезе в разправия със Сантана, а вече беше официално предупреден от съдията, и беше изгонен от скамейката.

Иван Турицов също получи втори жълт картон, макар да не стана съвсем ясно за какво, и така и двата тима останаха с 10 души.

До края обаче Лудогорец не успя да направи нещо повече и така ЦСКА се класира за финалния мач.

Там съперник на "червените" ще бъде Арда, а срещата е на 19 май на националния стадион "Васил Левски".