Фамозен гол на Боби Цонев донесе нова победа на Левски

Фамозен гол на Боби Цонев донесе нова победа на Левски Снимка: Lap.bg

Мартин Камбуров ще трябва да почака още малко за подобряването на рекорда на Петър Жеков. Нападателят на Берое не успя да се разпише срещу любимия си съперник - Левски, при загубата с 1:2 на "Герена".

Резултатът бе открит в 31-вата минута. При едно центриране в наказателното поле на "зелените" топката не бе изчистена и стигна до Христофор Хубчев, който с плонж отблизо отбеляза за 1:0.

Хубчев обаче се радва на гола си по-малко от две минути. Секунди след откриващото попадение защитникът на "сините" бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Христо Митев.

Минути преди края на първата част Боби Цонев удвои аванса на домакините, въпреки останали и с човек по-малко. Цонев отправи фамозен шут от около 30 метра, с който остави стража на Берое безпощаден.

Крайното 2:1 оформи Кийлън Лебон в 64-тата минута, възползвайки се от грешка в "синята" отбрана. Ради Цонев не успя да изчисти добре една центрирана топка, прати я право на крака на Лебон, който метър вътре в наказателното поле разстреля Ники Михайлов.

Победата е втора за Левски от началото на сезона и тимът, който поне временно се води от Тодор Симов, има вече актив от шест точки на деветата позиция, докато Берое е шести с девет.

Тагове: левски, берое