Французите ни писаха среден 3 с два гола на Жиру, а Бензема се контузи

Килиан Мбапе не успя да се разпише в българската врата, макар че имаше няколко изгодни положения Снимка: Getty Images

България се представи прилично за възможностите си на "Стад дьо Франс", но отстъпи с 0:3 в контролата срещу Франция.

Пълният със звезди френски тим е действащ световен шампион и фаворит на Евро 2020, а това беше последната му проверка преди началото на Европейското.

Въпреки някои мрачни очаквания, нашите не загубиха с унизителен резултат, а основен принос за това има вратарят Даниел Наумов, който се отчете с редица ефектни намеси.

Самите французи не бяха особено концентрирани пред гола и пропиляха няколко чисти положения, в които ударите им не намираха очертанията на вратата.

Антоан Гризман откри резултата със задна ножица през първата част, като при удара топката се отби в главата на Ивайло Чочев.

През втората част резервата Оливие Жиру се разписа на два пъти за крайния резултат.

Жиру влезе на мястото на Карим Бензема, който се контузи в коляното след неволен сблъсък с Иван Турицов и напусна принудително игра. Травмата на нападателя беше лошата новина за домакините седмица преди първия им мач на Евро 2020 срещу Германия.

Дидие Дешан заложи на всичките си най-големи звезди срещу България, докато колегата му Ясен Петров противопостави млад състав, в който единствено капитанът Васил Божиков беше прехвърлил 30 г.

Нашите играеха почти изцяло в защита и горе-долу успяваха да пречат на съперника, макар че разликата в класите очевидно беше огромна.

Играчите на Ясен Петров успяха да направят само една опасна атака за целия мач и тя се случи при 0:1 петнайсетина минути преди края. Тогава комбинираха две резерви - Димитър Илиев намери Бирсент Карагарен в пеналта, но ударът премина встрани от вратата.

Така България остава без победа под ръководството на Петров и в серията си контроли записа равенство срещу Словакия и загуби от Русия и Франция.