Левски допусна пълен обрат и стартира със загуба от Славия на "Герена"

Левски допусна пълен обрат и стартира със загуба от Славия на "Герена" Снимка: Lap.bg

Левски започна новия сезон в efbet Лига със загуба с 1:2 от Славия на "Герена".

Най-старото столично дерби противопостави много млади български играчи и от двата отбора, а гостите бяха по-добри и заслужено спечелиха. "Сините" пък не показаха класа или сработеност, с която да постигнат нещо повече от свършеното през унизителния предходен сезон.

Славия игра по-силно през първия четвърт час и удари греда чрез Макрилос.

В 16-ата минута обаче Левски изненадващо поведе с мощен удар на Марин Петков под гредата за 1:0.

"Сините" удържаха преднината си само 5 минути. Емил Виячки изравни с глава след статично положение и равенството се запази до почивката.

В началото на втората част Симеон Славчев изчисти пред голлинията и предотврати втори гол на "белите", но той все пак падна в 68-ата минута.

Влезлият като резерва Калоян Кръстев беше изведен зад защитата сам срещу Пламен Андреев и хладнокръвно завърши за 2:1.

До края играта често се накъсваше, а Левски не показа, че има идея как да се върне в мача.

Лоша новина за тима на Живко Миланов е и контузията на капитана Радослав Цонев, който напусна принудително още през първото полувреме.