Левски унищожи Локо Сф

Джавад Ел Джемили вкара два гола във втори пореден кръг, а Уелтон записа две асистенции за изразителна победа на Левски с 6:0 срещу Локомотив София "Герена" в мач от третия кръг на Първа лита

След три кръга и един европейски мач Уелтон има гол и три асистенции за "сините", а Ел Джемили е с четири попадения.

В 20-ата минута домакините изпълниха бързо ъглов удар към непокрития край наказателното поле Уелтон, който направи остро центриране към трима свободни играчи. Капитанът Андриан Краев стигна първи до топката и я изпрати във вратата с глава.

Домакините увеличиха преднината си в 38-ата минута с третото попадение в последните два шампионатни мача на Джавад Ел Демили. Офанзивният халф на "сините" размени бързи подавания с Уелтон и се освободи зад защитата, след което преодоля Бабукар Гайе за втори път.

Головата серия на Ел Джемили продължи шест минути след почивката. Жереми Петрис центрира отдясно и топката попадна в испанеца, който този път се разписа с много късмет. Неговият удар бе блокиран от Алан Диас, но топката се върна към играча на Левски, удари го в коляното и влетя за трети път в мрежата на гостите.

Николай Костов извади Уелтън от игра след тази ситуация и на негово място влезе Марин Петков, който скоро след смяната увенча юбилейния си стотен мач за родния клуб с гол. Започналият от първата минута Асими Фадига атакува отляво и изчака включване на Цунами зад защитата. Бразилецът получи топката на скорост и подаде по тревата за Петков, който бе точен от десетина метра за 4:0.

В 72-рата минута Локо подари на Левски пети гол. Загубена топка от нападението в синьо стигна до краката на вратаря Бабукар Гайе, който се забави с паса към съотборник и тя му бе отнета от Роналдо. Бразилецът не сгреши на празната врата за 5:0.

Левски вкара шести гол десет минути преди края, когато точен бе и Илиян Стефанов.

С победата Левски се изравни на второто място в класирането с ЦСКА 1948 и Берое, като и трите отбора имат по шест точки. Лидер със седем точки е варненският Черно море.