Лудогорец подчини Левски с попадение в края

Лудогорец подчини Левски с попадение в края Снимка: Ludogorets.com

С късно попадение Лудогорец победи Левски с 1:0 у дома в дербито от 11-ия кръг на първенството. Мачът не бе от най-добрите, които са правили двата отбора, но все пак интересни моменти не липсваха, а шампионите успяха да вземат трите точки, които повече заслужаваха.

Домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Насиру в 15-ата минута, но Волен Чинков даде знак играта да продължи.

Първото чисто положение бе в 33-тата минута. Десният защитник Икоко проби през двама защитници, след което намери Ману, който майсторски се освободи от колебливия Атанасов и стреля силно покрай гредата на Михайлов.

Малко преди да се влезе в последната минута на първата част Михайлов спаси Левски. Каули проби отляво, Атанасов пък вместо да изчисти подаде на Ману, който стреля мигновено от десетина метра. Стражът показа отличен рефлекс и изби с една ръка. Топката остана пред него, като Стаматов опита да избие, но кълбото рикошира в Найденов и капитанът пак трябваше да се намесва.

В добавеното време на първата част Здравко Димитров получи извеждащ пас и излезе сам срещу Илиев. Страничният рефер вдигна флага за засада, но крилото на Левски бе в половината на "сините" при подаването.

Късметът бе със столичани в 54-тата минута, когато Жоржиньо центрира, а Митков с хубав плонж нанесе опасен удар с глава, но топката излезе на сантиметри от вратата.

Срещата бе решена в 84-тата минута, когато се разписа Каули.

Текпетей получи топката от Икоко отдясно и центрира в наказателното поле. На далечната греда Ивайло Найденов изпусна Каули, който с глава матира Михайлов.