Лудогорец се измъкна в добавеното време и отново е на точка от ЦСКА

Лудогорец се измъкна в добавеното време и отново е на точка от ЦСКА Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец се измъчи за победата си с 2:1 у дома срещу Славия в 20-ия кръг на efbet Лига.

Шампионите бяха на път да загубят две точки в мача, но се измъкнаха с гол в 93-тата минута и отново се доближиха на точка от лидера в класирането ЦСКА.

Разградчани поведоха в 18-ата минута, когато Спас Делев засече центриране на Доминик Янков отдясно.

Домакините не успяха да си осигурят спокойствие с втори гол и след почивката Славия заигра по-добре.

В 70-ата минута Антон Недялков извърши нарушение в наказателното поле, но първоначално реферът Никола Попов отсъди в полза на Лудогорец. ВАР се намеси и накара съдията да преразгледа положението, а той посочи бялата точка.

Тони Тасев беше точен от дузпата и възстанови равенството.

Финалният натиск на Лудогорец даде резултат след един ъглов удар в добавеното време, при който Нонато с глава донесе победата.

В последните минути "орлите" удариха и две греди.

В класирането те събраха 49 т. срещу 50 за ЦСКА.