Славия отново огорчи Левски за Купата

Славия отново огорчи Левски за Купата Снимка: Lap.bg

Славия победи Левски с 2:1 на Овча купел и отстрани съперника в четвъртфиналния сблъсък за Купата на България.

Това е четвърта поредна победа на Славия над градския противник в най-старото столично дерби. "Сините" не са отстранявали славистите в турнира за Купата от 1949 г. насам.

Тази вечер всички голове паднаха в последната фаза от мача.

Славия поведе в 77-ата минута.

Питър Макрилос засече центриране по земя отдясно, като първоначално ударът му беше блокиран, но "сините" не успяха да изчистят топката и добавката на Макрилос с левия крак беше точна за 1:0.

Левски се вдигна на щурм и в 86-ата минута Марин Петков изравни със страхотен удар отдалеч, при който му помогна и лек рикошет.

Само три минути по-късно обаче "сините" сгрешиха в средата на терена и Славия контраатакува, а Калоян Кръстев със силен удар в близкия ъгъл донесе победата на своите.

Така "белите" стават третият полуфиналист за Купата след Лудогорец и Арда.

Последният четвъртфинал е утре, когато играят ЦСКА и Ботев Враца.