ЦСКА излезе начело след победа над Локо Пд

ЦСКА оглави класирането в Първа лига след победа над Локомотив Пд с 1:0 на "Българска армия" в двубой от 3-тия кръг на плейофите в челната шестица.

"Червените" поведоха с две точки на Лудогорец, а шампионите могат да си върнат първата позиция, ако в неделя вземат победа над ЦСКА 1948.

Голът на победата отбеляза капитанът Юрген Матей в 25-ата минута. Вратарят на гостите Хоркаш изби добър фалцов шут на Туфегджич от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута Бамба се откъсна сам срещу вратаря, преодоля го с финт, но се подхлъзна и притичалият Матеус му отне топката, след което реферите решиха, че нападателят на "червените" е бил в засада.

Две минути по-късно съдията Тренчев можеше да отсъди дузпа в полза на "червените" за неволно препъване на Махмутович при центриране от фаул, но не го направи.

В 71-вата минута Туфегджич овладя в наказателното поле на Локо, финтира бранител и след великолепен фалцов изстрел с десния крак нацели дясната греда. Три минути по-късно Махмутович откровено задържа Димитър Илиев в наказателното поле, но и съдията Станимир Тренчов, и този на ВАР Димо Димов отказаха да посочат бялата точка.

Туфегджич стреля отново, а Хоркаш изби в корнер. Последва центриране на Вион и непокритият Матей отбеляза, засичайки с крак от два-три метра фронтално срещу вратата.