ЦСКА живна и е на крачка от финал за Купата

ЦСКА живна и е на крачка от финал за Купата Снимка: Lap.bg

ЦСКА се събуди след лошите резултати напоследък и победи Славия с 2:0 в първия полуфинал от турнира за Купата на България.

Автогол и дузпа донесоха двете попадения, с които "червените" спечелиха на Овча купел и се доближиха максимално до финала в турнира, макар че все още им предстои полуфинален реванш на "Българска армия".

Така те зарадваха треньора си Стойчо Младенов, празнуващ днес 65-ия си рожден ден. Наставникът продължава да изтърпява наказание и нямаше възможност да води отбора.

В 23-тата минута ЦСКА поведе, след като Гарсес центрира прострелно към Жорди Кайседо, но вместо нападателят да засече топката, това направи защитникът Гьоко Зайков, който я насочи към собствената си врата за 0:1.

През втората част играта беше временно прекъсната заради феновете на гостите, които запалиха факли, а към терена полетяха и счупени седалки.

В 90-ата минута Варела беше фаулиран в пеналта, а Иван Турицов отбеляза отсъдената дузпа, за да оформи крайния резултат.