Всички сме равни, а някои - два пъти повече

Човек и добре да живее, рано или късно опира до МВР и неговите фуражки - независимо дали Голфът му е останал "на трупчета" пред блока или негов близък е пребит до смърт само защото не направил път на някоя нахална мутра.

Този път обаче жертвата не е случаен гражданин, не е борец с аграрен прякор, нито ликвидатор на силова групировка, нито обслужващ персонал на организираната престъпност.

Разстрелът на Александър Антов е престъпление от ранга на покушенията срещу Манол Велев (през 2007) или Емил Кюлев (2005). Знакови убийства, които до ден-днешен остават неразкрити, независимо от смяната на боите в политическото ръководство на МВР.

Сега най-голямата работодателска организация в България иска оставката на най-големия работодател в България - министъра на вътрешните работи.

"Защо се пръскат над 1 млрд. лева на година, след като всеки може да бъде разстрелян като куче безнаказано?", пита Кирил Домусчиев.

Човекът, който от година и половина се кълне във вярност на правителството, днес се оказа говорител на гнева на мравките.

В случая, обаче, дори Домусчиев има право.

Румяна Бъчварова се оказа в позиция "директор на водопад" - носи лична политическа отговорност за разрухата в МВР, но не може да отстрани некадърниците от "професионалното" ръководство, към което доверието е изчерпано отдавна.

През това време на най-ниско ниво в МВР цари пълна анархия. Преди уж не можеха от безпаричие, сега вече дори не искат да си вършат работата. Битовите престъпления дори не се отчитат в статистиката или завършват скоропостижно "поради липса на доказателства".

Спомнете си Гърмен, където нямаше нито една къща без взлом и кражба - обаче в местното РПУ били регистрирани само 4 престъпления.

Спомнете си Лесидрен, където две деца бяха премазани от гонкаджии - оказа се, че кметът е търсил помощ от полицията, но "компетентните органи" били заети с охраната на мач на "Литекс" в същия ден.

Неслучайно Алексей Петров обяви парична награда от 100 000 долара за главите на "атентаторите" си, вместо да чака резултати от юмрука на държавата.

Сега и КРИБ заплаши, че ще намери начин "да насърчи разкриването на поръчителите, извършителите и пазителите им". Око за око - зъб за зъб.

Когато държавата е пробита от корупция, никой не може да бъде сигурен за сигурността и живота си - незвисимо дали се възприема като "икона на сказанието за това какъв наистина би трябвало да бъде българският преход".

Всички инструменти за цивилизовано разрешаване на конфликти са изчерпани, след като съдът си позволява да съучаства в кражби на бизнес (справка: Румяна Ченалова), а прокуратурата проваля знакови дела с престорена безпомощност (справка: Христо Бисеров).

Едва сега бизнесът се осъзна, че софрите с политиците са прекалено скъпа инвестиция без възвръщаемост. По-добре късно, отколкото никога. В Животинската ферма всички сме равни.

#1 Виктория Пенелопова 07 11.01.2016 в 20:40:39

...Разстрелът на Александър Антов е престъпление от ранга на покушенията срещу Манол Велев (през 2007) или Емил Кюлев (2005)... Ако съм от роднините на Антов, бих съдила Костова, затова, че поставя името на почтен бизнесмен като Антов до тези на "най-големия перач на пари в България" Кюлев и афериста Велев.

#6 паяка 12.01.2016 в 11:01:34

Пенелопова, би я съдила, ама май няма да го направиш. Роднинската ви връзка е ли някаква гаранция, че слагането им в едно чекмедже е неправилно?

#7 mima 12.01.2016 в 11:57:16

Ами нормално. След като мафията наедрее достатъчно идва време да потърси ред и установяване на някакви правила. Само мога да се надявам този момент да е назрял и да поздравя българската мафия, че за 25 години е извървяла път, който другите минават за цял век.

#9 Люба6а 12.01.2016 в 17:07:17

мда...бизнесмен да не си в кочината,особено 'почтен'...

Новините

Най-четените