Германия уплаши конкуренцията с гръмко 7:1 преди Европейското

Германия уплаши конкуренцията с гръмко 7:1 преди Европейското Снимка: Getty Images

Германия показа впечатляваща голова мощ в последната си контрола преди Европейското първенство.

Бундестимът разгроми Латвия със 7:1 в Дюселдорф 8 дни преди да започне участието си на Евро 2020 срещу Франция.

Робин Госенс откри резултата в 19-ата минута, а само две минути по-късно Илкай Гюндоган удвои.

Още до почивката головете във вратата на гостите станаха пет, като се разписаха също Томас Мюлер и Серж Гнабри, а латвийците си отбелязаха автогол.

Тимо Вернер и Лерой Сане също записаха имената си сред голмайсторите през втората част, а Алексейс Савелиевс вкара почетния гол за Латвия.

Двубоят беше по-специален за Мануел Нойер, който отбеляза стотния си мач с националния екип.

Германия е в "групата на смъртта" на Европейското заедно с Франция, Португалия и Унгария.